Donice z polimerobetonu

 

 

 

Donice polimerobetonowe dedykowane są przede wszystkim developerom, administratorom obiektów i zieleni miejskiej, choć oczywiście równie dobrze sprawdzą się jako donice ogrodowe i donice do wnętrz.

Wykonane są ze specjalnej odmiany polimerobetonu oznaczającej się dużą wytrzymałością oraz całkowitą nienasiąkliwością.
Zarówno skład mieszanki jak i proces technologiczny są autorskimi opracowaniami.
Donice z polimerobetonu są dość ciężkie, ale nie tak bardzo jak donice betonowe. W porównaniu do nich mają znacznie cieńsze ścianki, co udało się osiągnąć poprzez większą wytrzymałość i udarność zastosowanego materiału.

Donice mają bardzo dużą trwałość i odporność na uszkodzenia, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako elementy małej architektury. Są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku zastosowania ich w przestrzeni publicznej, znacznie przewyższając donice z betonu.

Seryjnie produkowanych jest 14 modeli donic w kształcie prostopadłościanu, posiadających różne wielkości i proporcje.

 

KWADRATOWE DONICE POLIMEROBETONOWE PROSTOKĄTNE DONICE POLIMEROBETONOWE

 

Powierzchnia donic posiada charakterystyczną strukturę pokrytą farbą w półmatowym wykończeniu. Donice polimerobetonowe są całkowicie odporne na silny mróz i duży upał, promieniowanie słoneczne i wodę. Nie ulegają gniciu jak donice drewniane lub korozji jak donice stalowe. Dzięki zerowej nasiąkliwości są znacznie trwalsze niż donice z betonu i nie ulegają pękaniu w okresie zimowym. 

 

 

Standardowe kolory to biały (RAL 9003), szary (RAL 7038) oraz antracytowy (RAL 7016).
Możliwe są także na życzenie niektóre inne odcienie z palety RAL.

 

 

 

W standardowym wykonaniu donice polimerobetonowe posiadają w dnie otwory odpływowe oraz niskie, niewidoczne nóżki wysokości 1 cm. Pozwala to na swobodny odpływ wody gromadzącej się w czasie opadów.

Jako opcję dodatkową możemy zaproponować wyłożenie wnętrza donic ogrodowych płytami izolacyjnymi ze styropianu. Pomoże to zabezpieczyć systemy korzeniowe niektórych delikatnych roślin przed przemarznięciem.

 

 

 

 

 

Cennik

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 661 641 101
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl