Donice z kompozytów

 

Oferujemy produkowane seryjnie donice w kształcie prostopadłościanów i walców.

Donice o takich kształtach są często wykorzystywane w większej ilości do tworzenia przegród w pomieszczeniach, balustrad na tarasach czy też akcentów z roślinnością wzdłuż ścian. Doskonale sprawdzają się również jako samodzielne, pojedyncze dekoracje w pomieszczeniach i ogrodach.

Kolekcja składa się z 13 modeli donic należących do czterech linii wzorniczych o różnych wielkościach.

 

WALL
CUBE
TOWER
TUBE

 

Donice z kompozytów wytwarzane są z bardzo wytrzymałych i odpornych kompozytów z wykorzystaniem materiałów przekładkowych. Rozwiązanie to, zapożyczone z konstrukcji lotniczych i jachtowych, doskonale podnosi sztywność konstrukcji i zapobiega deformacjom ścian pod wpływem zmian temperatury. Narażone na nie są szczególnie donice stojące na zewnątrz. Deformacje ścianek są główną wadą wyrobów konkurencyjnych firm, które oprócz nieestetycznego wyglądu prowadzą z czasem do spękania ich powierzchni, o czym wiele z nich informuje i wyłącza takie wady z gwarancji.

Krawędzie i narożniki donic nie są wykończone „na ostro”, lecz są lekko zaokrąglone. Znacznie zwiększa to ich trwałość. Dodatkowo, rozwiązanie takie jest bezpieczniejsze w przypadku uderzenia się o donice – jest to szczególnie istotne przy małych dzieciach.

 

 

Zewnętrzna powierzchnia donic wykończona jest w półmacie z drobną strukturą. Zastosowane farby przemysłowe zapewniają długoletnie użytkowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Donice są całkowicie odporne na silny mróz i duży upał, promieniowanie słoneczne czy deszcz.

 

 

Standardowe kolory to biały (RAL 9003), szary (RAL 7038) oraz antracytowy (RAL 7016).
Możliwe są także inne kolory dobrane z palety RAL.

 

 

 

Rośliny można sadzić bezpośrednio w donicach.
Donice standardowo posiadają półkę odległą 30 cm od górnej krawędzi. Dzięki temu nie trzeba całej objętości donicy wypełniać ziemią. Zmniejsza to koszty, a także ciężar kompozycji, co jest szczególnie istotne w przypadku donic na balkony lub tarasy. Można oczywiście zrezygnować z tego rozwiązania i zamówić dowolny model bez półki z przeznaczeniem na zasadzenie roślin w całej objętości donicy.

 

 

 

Standardowo donice nie posiadają otworów odpływowych. Jeśli będą potrzebne, prosimy o zaznaczenie tego w zamówieniu – wykonamy je gratis.

Istnieje możliwość zamówienia donic z kompozytów z wklejoną warstwą izolacji pozwalającą lepiej chronić korzenie delikatnych gatunków roślin przed przemarznięciem.

Wszystkie donice mogą być wyposażone w dodatkowe kółka. Są one umieszczone we wnęce dna i praktycznie niewidoczne – dół donicy podniesiony jest o niecały 1 cm. Rozwiązanie takie bardzo ułatwia przemieszczanie kompozycji podczas sprzątania lub zmiany aranżacji. Kółka są przeznaczone do użycia na twardych, równych i poziomych nawierzchniach. Posiadają specjalne oponki nie powodujące brudzenia podłogi.

Jako opcję dodatkową oferujemy podświetlenie roślin przy pomocy lampek LED zasilanych z sieci 230 V lub baterii – seria Sunshine. Wersja z bateriami zapewnia bezpieczeństwo użytkowania w ogrodach, na tarasach oraz w wilgotnych pomieszczeniach takich jak baseny czy spa. Donice z podświetleniem najpiękniej wyglądają, gdy zastosujemy gatunki roślin posiadające rozłożyste gałązki lub liście. Oświetlone od dołu rośliny wspaniale się prezentują i dodatkowo rzucają ciekawe refleksy na ściany i sufit.

 

 

 

Cennik

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 661 641 101
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl