Blog

Duże donice jako element dekoracyjny ogrodu

Oprócz kwiatów sprawdzają się również do uprawy niektórych wieloletnich gatunków drzew i krzewów, które są odporne na przemarzanie i świetnie radzą sobie w pojemnikach przez cały rok. Niemniej jednak dziś duże donice to już nie tylko osłonki do przechowywania różnego rodzaju roślin, ale i elementy dekoracyjne ogrodów, tarasów, balkonów czy terenów zielonych przed dużymi budynkami użyteczności publicznej.

czytaj całość »
Jakie są zalety donic z polietylenu?

Polietylen, jego cenne właściwości i szerokie zastosowanie

Jest to wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które ze względu na swoje właściwości wyróżnia szerokie zastosowanie. Z powodzeniem wykorzystywany jest bowiem do produkcji różnego rodzaju wyrobów, takich jak foliowe worki i torby, a także rury, pojemniki, zbiorniki czy opakowania.

czytaj całość »
Jak dbać o donice z cortenu?

Ze względu na swój modny, industrialny wygląd, cieszą się niemałą popularnością. Widoczne są w wielu ogrodach, na tarasach eleganckich restauracji czy przed wejściami do hoteli oraz dużych biurowców. Corten, z którego wykonane zostały donice to stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Po wystawieniu na zewnątrz na jej powierzchni pojawia się powłoka ochronna, która wizualnie do złudzenia przypomina rdzę. Na początku donice z cortenu mają kolor czerwonobrązowy, natomiast odcień ten ulega zmianom, przeistaczając się w nieznany nikomu kolor. To właśnie dlatego są one doceniane i tak chętnie stosowane przez światowej klasy architektów.

czytaj całość »
Jak odpowiednio dobrać donice do wnętrz?

Dekoratorzy wnętrz dobrze wiedzą, że odpowiednio dobrana osłonka może całkowicie odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Samodzielna aranżacja salonu, mieszkania czy domu daje dużo frajdy, a w efekcie możesz uzyskać modnie i niebanalnie urządzone wnętrza. Dekorowanie nie ma ściśle określonych reguł.

czytaj całość »
Jakie donice wybrać do ogrodu i na taras?

Czasami nawet najdrobniejsza zmiana potrafi całkowicie odmienić klimat danego wnętrza. Bardzo podobne “reguły” obowiązują w aranżacji zewnętrznej części nieruchomości. Zastanawiasz się nad szybkim i skutecznym sposobem, by nadać Twojemu mieszkaniu czy domowi charakteru?

czytaj całość »

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl