Jakie są zalety donic z polietylenu?

Polietylen, jego cenne właściwości i szerokie zastosowanie

Jest to wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które ze względu na swoje właściwości wyróżnia szerokie zastosowanie. Z powodzeniem wykorzystywany jest bowiem do produkcji różnego rodzaju wyrobów, takich jak foliowe worki i torby, a także rury, pojemniki, zbiorniki czy opakowania. Niemniej jednak równie chętnie stosuje się go podczas produkcji nart czy żagli. Materiał ten jest również bardzo plastyczny i z powodzeniem używany do produkcji osłonek na rośliny, które na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tych wykonanych z gliny.

Główne zalety donic z polietylenu

Po pierwsze donice wykonane z tego materiału są o wiele tańsze od swoich glinianych odpowiedników. Jest to zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Ponadto są one wstrząsoodporne. Oznacza to, że osłonka nie stłucze się, jeśli przez przypadek wyląduje na ziemi, ponieważ materiał ten, podobnie jak plastik, jest bardzo elastyczny i sprężysty. Jest również bardzo trwały i odporny na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Tego typu wyroby można bowiem przechowywać nawet w bardzo skrajnych temperaturach – od -50 nawet do +60 stopni Celsjusza. Co więcej, są one bardzo odporne na promieniowanie UV. Dzięki temu nie blakną nawet po wystawieniu na bezpośrednie światło słoneczne w środku lata. Donice z polietylenu są również bardzo lekkie, a zatem łatwe w transporcie i aranżacji. Jeżeli zechcesz zmienić wygląd swojego tarasu czy balkonu, wystarczy, że przeniesiesz osłonkę z rośliną w inne miejsce.

Zastosowanie donic z polietylenu

Dzięki swoim unikatowym właściwościom, osłonki wykonane z tego rodzaju materiału wykorzystywane mogą być zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Świetnie sprawdzają się w domach czy mieszkaniach, a także biurach, restauracjach, hotelach oraz innych obiektach użyteczności publicznej. Niemniej jednak z powodzeniem stosowane mogą być również na dworze. Donice z polietylenu są chętnie używane zarówno do aranżacji ogrodów, jak i tarasów, a także balkonów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl