Instrukcja użytkowania donic z włókna szklanego

 

  1. MATERIAŁ:

Donice wykonane są z kompozytu włókna szklanego i żywicy poliestrowej

Grubość ścianek donicy wynosi od 3-5mm

Produkt przeznaczony jest do użytku wewnętrznego i zewnętrznego ,odporny na warunki atmosferyczne.

Produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego w zakresie temperatury: -10/+30

LAKIEROWANIE : do lakierowania donic stosowane są certyfikowane lakiery poliuretanowe i akrylowe oraz substancje utwardzające.

 

  1. WYMIAR:

 

produkty wykonane są ręcznie i rzeczywiste wymiary mogą nieznacznie odbiegać od deklarowanych (+/- 1,5 %). Dopuszczalne są również minimalne odkształcenia powierzchni szczególie na długich odcinkach po wypełnieniu donic ziemią. Donice posiadają wewnętrzne wzmocnienia / „wlaminowane” grodzie w ścianach bocznych .

Powyższe wzmocnienia są konieczne dla donic do zachowania kształtu. W trakcie nasadzania nie dopuszczalne jest wycinanie bądź naruszanie przegród i wzmocnień donic.

 

  1. ROZPAKOWYWANIE:

Opakowanie foliowe należy delikatnie odwinąć nie używając do tego celu ostrych narzędzi gdyż może to spowodować uszkodzenie produktu. Produkt po dostawie powinien zostać niezwłocznie rozpakowany z opakowania. Nie należy przechowywać produktu w opakowaniu z folii dłużej niż 48 godzin i to w temperaturze nie wyższej niż 18 stopni C i nie niższej niż 3 stopnie C oraz na słońcu .

Dłuższe przechowywanie w opakowaniu foliowym może spowodować uszkodzenie produktu w postaci , na przykład odparzenia lub spękania materiału stanowiącego wierzchnią warstwę produktu .

Nie stosowanie się do powyższych zaleceń może skutkować utratą gwarancji na zakupiony produkt .

 

 

  1. PRZEMIESZCZANIE:

Wypełnionych donic nie wolno chwytać i przemieszczać za kołnierze rantu, Donice należy przemieszczać chwytając od spodu donicy.

Jest to również wskazanie przy docelowym ustawianiu donic przed nasadzeniami.

 

  1. IZOLACJA TERMICZNA:

Aby system korzeniowy roślin zabezpieczyć przed przemarzaniem, donice które pozostają na zewnątrz w okresie zimowym należy ocieplić styropianem poprzez obłożenia wewnętrzne ścianki izolacją styropianową o grubości ok 3-4 cm.

 

  1. ODWODNIENIA:

Donice przeznaczone do zastosowania zewnętrznego muszą posiadać otwory odwodnieniowe w swoim dnie. Otwory należy wykonać wiertłem o śr. 8-10 mm, w specjalnie przygotowanych zagłębieniach na spodzie donicy, nawiercając powoli, nie dociskając, nie stosując udaru. Następnie wnętrze donicy zalecamy zabezpieczyć folią ogrodniczą lub folią w płynie. Otwór odwadniający musi pozostać drożny (w odpowiednim miejscu przebij folię ogrodniczą ).

 

  1. WARSTWA DRENAZOWA:

W donicach powinna zostać rozmieszczona warstwa drenażowa składająca się z keramzytu o grubości minimum 1/3 wysokości donicy (zalecana grubość to ½ wysokości donicy) W donicach wysokich i wąskich warstwa ta powinna wynosić ½ wysokości donicy. Następnie na warstwę drenażową należy nasypać ziemię i obsadzić rośliny. Nie zastosowanie się do powyższych zaleceń może skutkować odkształceniem się donic lub nawet ich pęknięciem za co producent nie ponosi odpowiedzialności i tego typu uszkodzenie nie będą uwzględniane w ramach gwarancji.

 

  1. UTRZYMANIE CZYSTOŚCI:

Myć i czyścić wyłącznie szmatką z użyciem czystej wody (ew. płynem do mycia szyb)lub za pomocą miękkiej gąbki. Szorstkie gąbki nie są wskazane i z czasem mogą powodować utratę ochronnej powierzchni lakierniczej.

Nie używać rozpuszczalników ani cytrynianów. Nie należy używać środków do czyszczenia zawierających substancje ścierające lub rozpuszczalniki lub alkohol, mogą one niszczyć powłokę lakierniczą powodując drobne niewidoczne spękania lub odbarwienia.

 

 

  1. NASADZANIE ROSLIN:

Nasadzanie w donicach rozpoczynamy od wyłożenia jej folią ogrodniczą , następnie ułożyć warstwę drenażową np. z keramzytu, następnie wsypać ziemię i nasadzać rośliny. Nie powinno się w nich uprawiać roślin oraz drzew z silnie rozwijającym się, zdrewniałym systemem korzeniowym. Są to chociażby różnego rodzaju bambusy. Wysokość nasadzeń nie powinna przekraczać dwukrotności wysokości całej donicy. Mogą one bowiem w pewnym momencie doprowadzić do deformacji i zacząć przebijać się przez doniczkę, co spowoduje zniszczenie doniczki .

Zaleca się pozostawienie roślin w ich doniczkach ogrodniczych w celu ograniczenia nadmiernego rozrostu części korzeniowej.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia +48 661 641 101
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl